شاخص های دانش و اقتصاد رادیو ایران در ماه محرم

«مرکز نظارت و ارزیابی صدا و سیما پس از ارزیابی ویژه برنامه های محرم شبکه رادیویی ایران ، از گروه دانش و اقتصاد رادیو ایران برنامه های «نمودار»، «سیاره آبی» و «بهتر است بدانیم» را به عنوان برنامه های شاخص معرفی کرد.

1398/07/30
|
09:47

موفق ترین برنامه های ویژه محرم رادیو ایران در حوزه های دانش و اقتصادی از نگاه مرکز نظارت و ارزیابی صدا و سیما این گونه معرفی شدند :

«نمودار»، برنامه ای کاربردی و متناسب با نیاز مخاطب
«نمودار»، مجله ای اقتصادی است که دارای بخش های متنوعِ خبری، اطلاع رسانی و آموزشی با رویکرد تبیینی-انتقادی است.
برنامه نمودار در ماه محرم به موضوعاتِ متناسب با حال و هوای اجتماعی-اقتصادی از جمله توزیع کالاهای اساسی، ویژه ی هیئت ها و دسته جات در ماه محرم، پرداخته بود.
برنامه ی نمودار با تهیه کنندگی «راضیه حسینعلی» و «عاطفه بنایی»، و با اجرای «ایمان ساکی» و همچنین با حضور آقای طلیمی شنبه تا چهارشنبه ساعت 10:20 به مدت 40 دقیقه از رادیو ایران پخش می شود.

«سیاره آبی»، تنها برنامه تخصصی محیط زیست
حفظ و صیانت از محیط زیست و بخش های متنوع خبری، اطلاع رسانی و آموزشی و نکات تبینی- انتقادی از رویکردهای مهم برنامه سیاره آبی است.
برنامه ی سیاره ی آبی در ماه محرم به موضوعاتِ متناسب با حال و هوای این ماه از جمله آثار سوء بهداشتی ظروف یکبار مصرف بر انسان و محیط زیست، ترویج استفاده از ظروف قابل بازگشت به طبیعت و همچنین ظروف چینی و شیشه ای پرداخته بود.
برنامه ی «سیاره آبی» به تهیه کنندگی «سیما پاتیمار» و گویندگی «لیلا صفری» هر روز ساعت 16:40 به مدت 20 دقیقه از رادیو ایران پخش می شود.

آگاهی بخشی در زمینه ایمنی در «بهتر است بدانیم»
برنامه «بهتر است بدانیم»، با هدف آگاه بخشی در زمینه ی ایمنی، سوانح طبیعی و انسانی بوده و دارای بخش های متنوعِ خبری، اطلاع رسانی و آموزشی با رویکرد آموزشی-اطلاع رسانی است.
این برنامه در ماه محرم به موضوعاتِ متناسب با حال و هوای محرم از جمله، ارتقای ایمنی تکایا و چادرها و خطراتی که در این مکان ها عزاداران را تهدید می کند، پرداخته بود.
برنامه ی «بهتر است بدانیم» با تهیه کنندگی «حسن بنایی» و گویندگی «زهرا رحیمی» در روزهای پنجشنبه ساعت 13:30 به مدت 25 دقیقه از شبکه ایران پخش می شود.

دسترسی سریع