محرم فرصتی برای معرفت افزایی مخاطب

مدیر شبکه رادیویی ایران تاکید کرد : ماموریت اصلی ما در رادیو ایران در ایام محرم معرفت افزایی و افزایش بینش مخاطبین نسبت به مسائل دینی است

1398/06/17
|
14:29

هر ساله با آغاز موسم ماه محرم، ایام عزاداری سید و سالار شهیدان (ع) و یاران با وفایشان، شبکه‌های مختلف رادیویی با تولید و پخش برنامه‌های گسترده و متنوع، به تبیین ابعاد و دستاوردهای بزرگ نهضت حسینی (ع) می‌پردازند.
یکی از این برنامه‌ها ،«عشق است و آتش و خون» نام دارد که از شبکه رادیویی ایران پخش می‌شود و به بیان سرگذشت انسان‌هایی می‌پردازد که در زندگی شخصی از واقعه عاشورا الگوبرداری کرده‌اند و این حادثه عظیم در زندگیشان تاثیر عمیقی داشته است.
به گزارش شبکه رادیویی ایران؛ «محمدجعفر محمدزاده» مدیر رادیو ایران درباره حال و هوای محرم در رادیو ایران گفت: محرم فرصتی برای معرفت افزایی مخاطب نسبت به قیام حضرت ابا عبدالله الحسین علیه‌السلام است. رادیو رسانه‌ای است که مخاطبین پایدار و فرهیخته‌ای دارد. بخشی از برنامه‌ها ممکن است که به فضای هیجانی و شور حسینی بپردازد اما ماموریت اصلی ما در رادیو ایران معرفت افزایی و افزایش بینش مخاطبین نسبت به مسائل دینی است و به همین خاطر امسال به ویژه تاکید ما به برنامه‌سازان و خوش ذوق و جوان در رادیو این بوده که نگاهشان به برنامه‌سازی عمق بخشیدن به معرفت مخاطب باشد.
وی ادامه داد: «عشق است و آتش و خون» در کنار برنامه‌های دیگری چون «عشق نام دیگر توست» و ... دنبال این هدف هستند و امیدوارم ما در رادیو ایران با همکارانمان بتوانیم مسئولیت و وظیفه خود را به عنوان رسانه در قبال واقعه عاشورا و قیام اهلبیت علیهم السلام ادا کنیم.
مدیر رادیو ایران در ادامه اظهارداشت: رادیو ایران در راستای وظیفه ملی خود همچنین تلاش می‌کند با بهره‌گیری از ظرفیت گسترده ایرانیاران به تمام نقاط کشور سفر کند و مراسم محرم و صفر را در جای جای ایران عزیز نزد مذاهب اسلامی و اقلیت‌های دینی پوشش دهد.

دسترسی سریع