پرونده کاریابی های غیر مجاز به نمودار رسید

همزمان با آغاز فصل گرما و مراجعه بیشتر نیروی کار به کاریابی ها، سر و کله کاریابی های غیر مجاز هم پیدا شده است.

1398/04/16
|
14:43

به گزارش شبکه رادیویی ایران، برخی آمارها حکایت از این دارد که تعداد کاریابی های غیر مجاز 20 برابر مجازها است. از آنجایی که فعالیت کاریابی های غیر مجاز تبعات مالی و اخلاقی غیر قابل جبرانی را دارد، ضروری است با این کاریابی ها مقابله شود.
از همین رو برنامه نمودار دوشنبه 17 تیر ماه به موضوع کاریابی های غیر مجاز به ویژه در فضای مجازی می پردازد.
راضیه حسینعلی تهیه کننده این هفته برنامه نمودار در گفت و گو با روابط عمومی رادیو ایران خبر داد: دوشنبه 17 تیر ماه بابک هاشمی پور، رئیس هیأت مدیره کانون کاریابی های کشور درباره فعالیت کاریابی های غیر مجاز در نمودار خواهد گفت.
وی افزود: امکان برخورد با کاریابی‌های فیزیکی غیرمجاز وجود دارد اما آنهایی که در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند ، که حتی در مواردی محل فعالیت خود را به کشورهایی همچون ترکیه، گرجستان، ارمنستان و عراق منتقل کرده‌اند ، امکان پیگیری آنها وجود ندارد، از همین رو روند قانونی رسیدگی به این تخلفات طولانی است. براساس قانون ابتدا باید شکایت به اداره‌های کل فرستاده شود، از آنجا به قوه قضائیه انتقال داده شود و قوه قضائیه نیز شرکت‌ها را به نیروی انتظامی معرفی کند و سپس به این شرکت‌ها اخطار می‌دهند.
حسینعلی ادامه داد: برای کاهش این جرایم و مشکلاتی از این قبیل باید تا آنجا که ممکن است اطلاع رسانی شفاف سازی از رسانه صورت گیرد.
وی در پایان گفت: به همین سبب رئیس هیأت مدیره کانون کاریابی های کشور مهمان نمودار می شود.
گفتنی است نمودار با اجرای ایمان ساکی و کارشناسی علی پاکزاد از شنبه تا چهارشنبه ساعت 10:20 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع