رادیو ایران در آستانه ماه مبارک رمضان

همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، رادیو ایران ویژه برنامه‌هایی را در قالب‌های متفاوت تدارک دیده است.

1398/02/15
|
09:54

به گزارش روابط عمومی رادیو ایران همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان رادیو ایران ویژه برنامه های متفاوتی را همچون؛ استقبال از ماه رمضان، برنامه های افطار و سحر، ترتیل خوانی، میزگرد قرآنی، ویژه برنامه های ولادت امام حسن مجتبی(ع) و ویژه برنامه های شب های قدر، از رادیو ایران پخش می شود.
امسال چهارمین سالی است که این شبکه رادیویی ویژه برنامه «جشن سلام» را با هدف تقویت و افزایش شناخت نسبت به شکر گزاری این ماه و آثار مثبت آن در زندگی و تغییر باور و رفتار در جهت سبک زندگی اسلامی در آستانه ماه مبارک رمضان پخش می کند.
حسین معصومی تهیه کننده این برنامه گفت: در «جشن سلام» گزارش از شهرهایی که جشن ورود به ماه مبارک رمضان با فرهنگ و آداب و رسوم خاص دارند ؛مانند کردستان، سیستان و بلوچستان، آذربایجان (غربی و شرقی)، گیلان،....(در چندین بخش) پخش خواهیم کرد.
وی افزود: نوید نوروزی با حجت الاسلام شهاب مرادی در خصوص اینکه در این ماه مبارک کوله هامان رو چطور پر کنیم؟ گفت و گو خواهد کرد.
بسته ی صوتی شنیدنی از دکلمه و ترانه ها و تصنیف ها با موضوع استقبال از رمضان در ادبیات با اجرای استاد حسین آهی خواهیم داشت.
گفتنی است این برنامه با اجرای نسیم رفیعی و مهدی طهماسبی بعد از خبر ساعت 19:00 روز یکشنبه 15 اردیبهشت از رادیو ایران پخش می شود.

همچنین ویژه برنامه های دیگر رادیو ایران در ایام مبارک ماه رمضان به شرح زیر است:

ـ برنامه سحرگاهی «قرار بی قراران» هر روز از ساعت 02:45 تا 04:45 با اجرای محمد نصرآبادی.
عبدالله علایی تهیه کننده «قرار بی قراران» در خصوص این برنامه گفت: هدف ما برطرف کردن احساس بی پناهی و رها شدگی در ندگی و نشان دادن پناه حقیقی در زندگی است.
وی ادامه داد: با نگاهی به شرایط زمان و حالات مردم، نوعی سرگشتگی و احساس بی پناهی در مردم مشاهده می شود که منجر به افسردگی و بی تفاوتی و اباحه گری می شود، با توجه به این مساله سعی خواهد شد در برنامه با ایجاد فضایی هنرمندانه با استفاده از منابع صوتی و متنی از این احساس کم کرد و در مسیر سفر زندگی پناهگاه ها و راه های فرار از این حالات مورد بررسی قرار گیرد.

ـ برنامه « قدر قرآن » هر روز از ساعت 04:30 تا 05:30 ترتیل یک جزء از قرآن کریم است

ـ برنامه «به رنگ خدا» تحلیل آیات و روایات قرآنی هر روز از ساعت 18:00 تا 18:30 با اجرای علیرضا فتحی پور

ـ برنامه «ایرانشهر» که در روزهای ماه رمضان با حال و هوای این روزها از ساعت : 18:30 تا 19:30 از رادیو ایران پخش می شود.

ـ ویژه برنامه افطار با نام «قرار آسمانی» که هر روز از ساعت 19:30 تا 21:00 با اجرای حسن همایی و مجید حسینی از رادیو ایران پخش می شود.
حسین معصومی تهیه کننده این برنامه گفت: در این برنامه 90 دقیقه ای ترکیبی هر روز به بیان یکی از صفات و اسما الهی پرداخته می شود و به دنبال نشانه های آن در زندگی خودمان، به عنوان مهمانان ضیافت الهی و ...خواهیم بود.


دسترسی سریع