بنیاد سعدی از رادیو ایران تقدیر کرد

بنیاد سعدی که به حفظ و گسترش زبان فارسی در جهان می پردازد از رادیو ایران به خاطر تلاش برای نگهبانی و گسترش زبان و ادبیات فارسی تقدیر کرد.

1397/10/22
|
10:10

به گزارش روابط عمومی رادیو ایران: در مراسمی که روز چهارشنبه 19 دی ماه ساعت 11 صبح در محل بنیاد سعدی برگزار شد، دکتر حداد عادل مدیر بنیاد، دکتر رضا صحرایی معاون آموزش و پژوهش و فرهاد پالیزدار معاون بین الملل از تلاشگران پاسداشت زبان فارسی تقدیر کردند.
در ابتدای این مراسم غلامعلی حداد عادل توضیحاتی درباره فعالیت های بنیاد برای گسترش زبان و ادب فارسی ارائه داد و از کم شدن بودجه و کاستن کرسی های آموزش زبان فارسی در کشورهای دیگر انتقاد کرد.
وی در بخش دیگری از سخنانش از تلاش های رسانه ها، صدا و سیما، و رادیو ایران تشکر کرد و خواستار افزایش این همکاری ها و توجه بیشتر صدا وسیما به زبان فارسی شد.
گفتنی است در این مراسم از سیده زهرا صالحی تهیه کننده برنامه «کافه هنر» ، محمد اسماعیل پور تهیه کننده برنامه «پارسی گویان» و یدالله گودرزی مدیر گروه فرهنگ و اندیشه رادیو ایران، به خاطر راه اندازی پویش«آیین سخن» برای حفظ و نگهبانی زبان فارسی تقدیر شد.
شایان ذکر است رادیوایران نخستین پویش رسانه ای را با نام «آیین سخن» برای نگهبانی از زبان فارسی راه اندازی کرده است و مراسم ویژه ای در اینباره در 25 اردیبهشت همزمان باروز بزرگداشت فردوسی برگزار می شود

دسترسی سریع