چرا با کاهش نرخ ارز قیمت کالاها پایین نمی آید

برنامه بحث روز امروز 21 آذر به این موضوع می پردازد که چرا با کاهش چشمگیر نرخ ارز قیمت کالاها پایین نمی آید

1397/09/21
|
11:08

به گزارش روابط عمومی رادیو ایران، برنامه بحث روز که چهارشنبه ها ساعت 12:40 از رادیو ایران پخش می شود به موضوعات مختلف روز جامعه می پردازد.
پس از افزایش قیمت ارز در یک سال اخیر قیمت همه کالا‌ها در کشور متناسب با آن افزایش یافت. قدرت خرید مردم به شدت کاهش یافت و بحران ارزی همه لایه‌های زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داد.
حالا مدتی است قیمت ارز در مسیر کاهشی قرار گرفته است .طبیعتا در چنین شرایطی انتظار این است که قیمت کالا‌هایی که با افزایش نرخ ارز به سرعت افزایش یافتند، کاهش یابد. اما شواهد نشان می‌دهد هر چند روند کاهش نرخ ارز محسوس است، اما روند کاهش قیمت کالا‌ها محسوس نیست و بسیار کند است.
پاسخ به این سوال که چرا علی رغم کاهش نرخ ارز قیمت کالاها و مواد اساسی مورد نیاز مردم پایین نمی آید ؟ و سوالاتی از قبیل اینکه؛ تولید کنندگان و فروشندگان چه می گویند؟ نقش سازمان تعزیرات حکومتی در این خصوص و برنامه دولت برای کاهش قیمت ها چیست و چه راهکاری برای پایین آمدن قیمت ها وجود دارد ؟
امروز چهارشنبه ساعت در 12:40 برنامه بحث روز با حضور مسئولان دستگاه های نظارتی ، مسئولان اصناف تولیدی وکارشناسان اقتصادی به این پرسش ها پاسخ می دهند.
برنامه بحث روز گروه سیاسی رادیو ایران به سردبیری جهانگیر پیری و اجرای دکتر محمد رضا قربانی و با حضور دکتر محمد علی اسفنانی مدیر کل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران، دکتر ابراهیم درستی، نایب رئیس اول اتاق اصناف، موید حسینی صدر مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه کل کشور و کارشناس اقتصادی و مهندس سید مصطفی مصطفوی دبیر انجمن تولید کنندگان مرغ وطیور از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع