صبح جمعه با شما به رادیو ایران برگشت

حمید شاه آبادی،معاون صدای رسانه ملی گفت: ظرفیت های هم افزایی فراوانی در معاونت صدا وجود دارد که موجب شد امکان احیای برنامه صبح جمعه فراهم شود.

1397/02/09
|
12:32

برنامه ماندگار و خاطره انگیز صبح جمعه با شما پس از نزدیک به دو دهه تعطیلی به جدول پخش رادیو ایران باز می گردد.
به گزارش شبکه رادیویی ایران حمید شاه آبادی ، معاون صدای جمهوری اسلامی با اعلام این خبر گفت: ظرفیت های هم افزای فراوانی در معاونت صدا وجود دارد که موجب شد امکان احیاء برنامه خاطره انگیز صبح جمعه فراهم شود.
در سال های گذشته این برنامه به نوعی با نام های مختلف از جمله قند و نمک ، جمعه ایرانی و رادیو جمعه در جدول پخش شبکه های رادیویی حضور داشته است و در حال حاضر مقدمات احیاء این برنامه فراهم شده و از نیمه اردیبهشت ماه شنوندگان رادیو ایران می توانند باز هم شنونده برنامه صبح جمعه با شما باشند.
معاون صدای جمهوری اسلامی درباره ویژگی های "صبح جمعه با شما" جدید گفت: این برنامه در فاز اول به مدت 120 دقیقه از ساعت 9 صبح جمعه ها از رادیو ایران پخش خواهد شد. همکاران تلاش کرده اند که هسته اصلی بازیگران این برنامه قدیمی دور هم جمع شوند و با بهره گیری از ظرفیت بازیگران جوان ، گروه بازیگران تکمیل شود. در حال حاضر هنرمندانی چون علیرضا جاویدنیا، عباس محبی، اصغر سمسارزاده، صادق عبداالهی، حسین هاشمی، مرتضی تبریزی، فرانک رفیعی و شوکت حجت از جمع قدیمی های صبح جمعه با برنامه همکاری می کنند و در دوره جدید حسین عرفانی، مینو غزنوی، حسین محب اهری ، مهین برزویی و ... به جمع گروه هنرمندان برنامه اضافه می شوند.
شاه آبادی درباره تغییرات ساختاری برنامه نیز گفت: علاوه بر احیاء شخصیت های قدیمی برنامه مانند آقای دست و دلباز، نازیلا ، همسر ملون و ... تلاش شده است بخش های جدیدی نیز به برنامه اضافه شود. یکی از این بخش ها ، بهره گیری از ظرفیت طنازان در سراسر کشور است . به همین منظور هماهنگی های لازم با معاونت امور استان ها صورت خواهد گرفت تا بخش های متنوعی با همکاری صدای استان ها به برنامه اضافه شود.
بخش محتوایی دیگری که به برنامه اضافه می شود ، بخش تعاملی است که در قالب یک مسابقه غیرحضوری اجرا می شود . در این مسابقه، علاقه مندان طنز ، قطعات طنز تولیدی خود را برای برنامه ارسال می کنند. برگزیده این قطعات در برنامه پخش می شود و در یک رقابت جذاب ، برندگان هر فصل با رأی مردمی معرفی می شوند و برندگان به طور حضوری در برنامه ایفای نقش می کنند.
معاون صدای جمهوری اسلامی در پاسخ به این پرسش که چرا بعد از دو دهه تصمیم به احیاء برنامه صبح جمعه با شما گرفته شده است گفت: این برنامه ، شناسنامه طنز رادیو به حساب می آید و مطالبه مردمی هم تولید و پخش مجدد آن است. بر همین اساس ، تصمیم به احیاء این برنامه گرفته شد.
شاه آبادی افزود این وظیفه ما است که از تمام ظرفیت های رادیو برای ارائه برنامه های جذاب و مخاطب پسند استفاده کنیم و من از همه افرادی که در گذشته با این برنامه همکاری داشته اند ، دعوت می کنم تا تجربیاتشان را در اختیار برنامه قرار دهند.
گفتنی است برنامه صبح جمعه با شما ، سال 1387 تعطیل شد و هنرمندان آن به دو گروه تقسیم شدند که یک گروه بعدها برنامه جمعه ایرانی را اجرا کردند و عده ای نیز از برنامه های طنز دور شدند. برنامه جمعه ایرانی نیز از سال 1394 به درخواست تهیه کننده برنامه تعطیل شد و اکنون پس از دو دهه هنرمندان برنامه صبح جمعه با شما دور هم جمع شده اند تا با کارگردانی علیرضا جاویدنیا و تهیه کنندگی ساجد قدوسیان ، این برنامه خاطره انگیز را احیاء کنند. در همین راستا هفته گذشته، مدیر گروه ورزش و تفریحات رادیو ایران با احمد شیشه گران ، بنیان گذار برنامه صبح جمعه با شما دیدار کرد.

دسترسی سریع