اخباری کوتاه از زلزله کرمانشاه

مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد و امور دارایی در بازدید روز گذشته خود از مناطق زلزله گفت: پرداخت تسهیلات به زلزله زدگان از امروز بیست و نهم آبان آغاز می شود.

1396/08/29
|
11:33

مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد و امور دارایی در بازدید روز گذشته خود از مناطق زلزله گفت: پرداخت تسهیلات به زلزله زدگان از امروز بیست و نهم آبان آغاز می شود.
بیش از 15 هزار واحد مسکونی به نوسازی نیازمند هستند
نجار رییس سازمان مدیریت بحران نیز در گفت و گو با خبر رادیو ایران به زلزله اخیر و اعتبارات لحاظ داده شده اشاره کرد و در این باره گفت: هم اکنون 4 هزار و 500 واحد مسکونی شهری و 11 هزار واحد روستایی به نوسازی نیازمند هستند. در حال حاضر برای واحدهای شهری حدود 35 میلیون و برای واحدهای روستایی حدود 25 میلیون اعتبار لحاظ داده شده است...
اکنون از مرحله اضطرار عبور کرده ایم/ کانکس های موقت را آماده خواهیم کرد
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در بازدید از مناطق زلزله زده گفت: اسکان موقت هموطنان کرمانشاهی به زودی آغاز خواهد شد. با تلاش و همکاری ارتش، سپاه و همه دستگاه های کشور هم اکنون از مرحله اضطرار عبور کرده ایم و طی دو ماه آینده با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای آسیب دیدگاه کانکس های موقت را آماده خواهیم کرد.
برای آسیب دیدگان مسکن مقاوم خواهیم ساخت
پرویز فتاح رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز در بازدید از برخی خانه های آسیب دیده در منطقه سرپل ذهاب گفت: کمیته امداد امام خمینی برای آسیب دیدگان مسکن مقاوم می سازد و منابع آن را از وام های دولتی و کمک های مردمی تامین خواهد کرد.
بیش از 250 تن نایلون برای پوشش چادرها توزیع شده است
سلیمی رییس امداد و نجات جمعیت هلال احمر به آخرین فعالیت های خود پرداخت و در این باره گفت: برای جلوگیری از نفوذ باران در چادرها، از امروز صبح بیش از 250 تن نایلون برای پوشش چادرها توزیع شده است.

دسترسی سریع