پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی با سپاس‌گزاری از همه نامزدها و فعالان عرصه‌ی انتخابات بر استفاده رئیس‌جمهور منتخب از ظرفیتهای فراوان كشور برای آسایش مردم و پیشرفت كشور، در ادامه‌ی راه شهید رئیسی تأكید كردند.

1403/04/16
|
13:23
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، متن پیام رهبر انقلاب به شرح زیر است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

والحمد لله ربّ العالمین والصلاة والسلام علی سیدنا محمدٍ و آله الطاهرین سیما بقیّة الله روحی فداه

خدای عزیز و رحیم را سپاس كه با اراده و توفیق او ملت بزرگ ایران توانست پس از مصیبت سنگین فقدان رئیس جمهور شهید، در مدت كوتاه قانونی، صحنه‌ی انتخابات ریاست جمهوری را سامان دهد و در دو جمعه‌ی پیاپی، انتخاباتی آزاد و شفاف برگزار كند و از میان چند نامزد، با اكثریت آراء رئیس جمهور كشور را برگزیند.

مسئولان محترم برگزاری انتخابات، با شتاب لازم و امانت كامل، وظائف خود را انجام دادند، و مردم عزیز، با احساس مسئولیت به میدان آمدند و صحنه‌ئی گرم و پرشور آفریدند و صندوقهای انتخاباتی را در دو مرحله با بیش از 55 میلیون رأی انباشتند.

این حركت بزرگ در رویاروئی با غوغای دست‌سازِ تحریم انتخابات، كه دشمنان ملت ایران برای القای ناامیدی و بُن‌بست به راه انداخته بودند، كاری درخشان و فراموش نشدنی است و همه‌ی نامزدهای محترم و همه‌ی كسانی كه برای پیروزیِ هر یك از آنان، هفته‌ها تلاش شبانه‌روزی كردند در افتخار و ثواب آن شریكند.

اكنون ملت ایران رئیس جمهور خود را انتخاب كرده است. اینجانب با تبریك به ملت و به رئیس جمهور منتخب و به همه‌ی فعالان این صحنه‌ی حساس مخصوصاً جوانان پرشور ستادهای انتخاباتی نامزدها، همگان را به همكاری و نیك‌اندیشی برای پیشرفت و عزت روزافزون كشور توصیه میكنم. شایسته است رفتارهای رقابتی دوران انتخابات به هنجارهای رفاقتی تبدیل شود و هر كس در حدّ توان خود برای آبادانی مادی و معنوی كشور تلاش كند.

به جناب آقای دكتر پزشكیان رئیس جمهور منتخب نیز توصیه میكنم با توكل به خداوند رحمان به افقهای بلند و روشن چشم بدوزند و در ادامه‌ی راه شهید رئیسی از ظرفیتهای فراوان كشور بویژه منابع انسانیِ جوان و انقلابی و مؤمن، برای آسایش مردم و پیشرفت كشور بیشترین بهره را ببرند.

بار دیگر جبهه‌ی سپاس بر درگاه حضرت حق میگذارم و به حضرت بقیة الله اعظم روحی فداه درود و سلام میفرستم و یاد شهیدان والامقام و امام بزرگوار شهیدان را گرامی میدارم و از همه‌ی نامزدهای محترم و فعالان عرصه‌ی انتخابات كه در این برهه‌ی حساس نقش‌آفرینی كردند، و نیز رسانه‌ی ملی و حافظان امنیت كشور و دستگاههای اجرای انتخابات سپاسگزاری میكنم.

دسترسی سریع