تفكر و سلوك «شهید چمران» در رادیو ایران

برنامه «روزی كه پروانه شدیم» در آستانه سالروز شهادت «دكتر مصطفی چمران» مروری بر زندگی این عارف مجاهد دارد.

1403/03/30
|
11:46
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، «شهید مصطفی چمران» هم در حوزه‌های علم و دانش و هم در حوزه اخلاق و دین مداری جزء برترین هاست، این شهید بزرگوار نمونه بارز استاد تراز انقلاب اسلامی بشمار می آید.

دانشمندی كه هرگز شیفته برخی پیامدهای مخرب علم نشده بلكه علم را جز به منزله وسیله در خدمت دین نپنداشته است. شخصیتی كه به بیان رهبر فرزانه انقلاب اسلامی (مد ظله) «در وجود خود تضادهای دروغین علم و ایمان، سنت و تجدد و علم و عمل را بی معنا كرده بود».

سمیه رنجكش تهیه كننده «روزی كه پروانه شدیم» چهارشنبه 30 خرداد، بیان كرد: 31 خرداد همزمان با سالروز شهادت شهید چمران به پاسداشت این استاد شهید به‌عنوان روز بسیج اساتید نامگذاری شده است.

وی ادامه داد: «شهید چمران» ویژگی‌های معنوی بسیار بالایی داشت، از دست‌گیری از مستضعفان در نقاط مختلف جهان گرفته تا حضور در جبهه های نبرد علیه باطل و استكبار.

«شهید چمران» برای دفاع از منافع قشر ضعیف جامعه از جان‌ خویش مایه گذاشت خدماتی كه این شهید والامقام از خود به جای گذاشت، ستودنی است.

رنجكش در پایان افزود: در برنامه چهارشنبه 30 خرداد، در آستانه سالروز شهادت مروری بر تفكر و سلوك «شهید چمران» خواهیم داشت.

شایان ذكر است مستند «روزی كه پروانه شدیم» از شنبه تا پنج شنبه ساعت 14:50 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع