رادیو ایران با هشت اثر برگزیده در سومین جشنواره رادیویی مستند پژواك درخشید

اختتامیه سومین دوره جشنواره ملی مستند رادیویی پژواك برگزار شد.

1403/02/30
|
13:53
|

اختتامیه سومین دوره جشنواره ملی مستند رادیویی پژواك با حضور پیمان جبلی، رئیس رسانه ملی، علی بخشی‌زاده معاون صدای رسانه ملی، حمیدرضا افتخاری دبیر سومین جشنواره ملی پژواك، دكتر مهدی آذرمكان قائم مقام معاون صدا و پیشكسوتان و گویندگان رادیو، مدیران و اصحاب رسانه در مركز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد.

به گزارش شبكه رادیویی ایران، در افتتاحیه سومین جشنواره ملی «پژواك» رادیو ایران دو تندیس و دو دیپلم افتخار و در اختتامیه با 7 نامزد، سه تندیس و یك دیپلم افتخار را به شرح زیر دریافت كرد

در بخش شعار سال اثر «خاص باشید» از متین السادات فیروزی از رادیو ایران برگزیده شد. «خاص باشید» روایت كارآفرینانی است كه با تلاش و پشتكار در برابر فراز و نشیب های مسیر كارآفرینی استقامت ورزیدند و طرحی نو درانداختند.

در بخش زن ایرانی نماد توانایی، اثر «خواهر طاهره» از فرشته لطفی از رادیو ایران منتخب شد. مستند «خواهر طاهره» درباره شخصیت قدرتمند خانم مرضیه حدیدچی دباغ، محافظ شخصی امام خمینی(ره) در فرانسه و اولین فرمانده زن سپاه در غرب كشور هست. «خواهر طاهره» عنوانی بود كه حضرت امام(ره) به وی نسبت داده بودند.

در بخش جایزه ویژه فرزندآوری اثر «من یك مادر هستم» از زهره سربازی از رادیو ایران برگزیده شد. این برنامه درباره دغدغه مادرانی است كه به دنبال هویت خودشان هستند. آنها برخی مواقع به این موضوع فكر می كنند كه اگر بخواهند جایی خودشان را معرفی كنند، چیزی برای گفتن ندارند و خجالت زده هستند. یا بعضی از این مادران در مقابل زنان شاغل و فعال جامعه احساس ضعف می كنند.

در بخش جایزه جهاد تبیین و هدایت فرهنگی اثر «مهندس» از سیده زهرا صالحی از رادیو ایران برگزیده شد. این برنامه روایتگر زندگی نیكمردی است كه با جهاد روایت ها و روشنگری های خود چراغی در ذهن ها بر افروخت تا ورای روشنایی دل ها. «مهندس» در خصوص زندگی شادروان مهندس فتحی پور ساخته شده است.

شایان ذكر است، اختتامیه سومین جشنواره رادیویی پژواك شنبه 29 اردیبهشت در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع