مشاركت بالا برای نمایش حاكمیت ملی و ایجاد بازدارنگی در نزد دشمنان انقلاب اسلامی ایران جز ضروریات است

یك كارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با رادیو ایران مطرح كرد: در این دوره اهمیت مشاركت در انتخابات به نسبت سنوات قبل اهمیت راهبرداری دارد.

1402/12/05
|
10:08
|

به گزارش روابط عمومی رادیو ایران، دكتر ناصر دهقان كارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با برنامه «رویدادهای هفته» درباره اهمیت مشاركت مردم در انتخابات گفت: در این دوره اهمیت مشاركت در انتخابات به نسبت سنوات قبل اهمیت راهبرداری دارد.

وی ادامه داد: تحولات منطقه و همچنین مسائل داخلی كشورمان نیاز دارد كه مردم هم پیمانی، وحدت ملی، انسجام و یكپارچگی برای حاكمیت در سرنوشت خودشان را به نمایش بگذارند.

دهقان متذكر شد: مقام معظم رهبری در هفته های اخیر به اهمیت مشاركت مردم در انتخابات به شدت تاكید كردند.

البته انتخاب اصلح مثل هر دوره ای حائز اهمیت است، اما مشاركت بالا برای نمایش حاكمیت ملی و ایجاد بازدارنگی در نزد دشمنان انقلاب اسلامی ایران جز ضروریات است.

این كارشناس سیاسی افزود: هر گونه تعرض و تهدید امنیت ملی در هر كشوری توسط كشورهای متخاصم مقدمه اش بی ثباتی سیاسی و عدم حمایت مردم از نظام سیاسی است و به نظر می رسد كه دشمنان جمهوری اسلامی ایران در صدد هستند یك نمایش ضعیف از پشتیبانی مردم نسبت به نظام سیاسی حاكم نشان دهند و در محاسبات سیاسی خودشان این تفكر و اندیشه را شكل دهند، كه اگر تعرضی به كشورمان صورت گرفت نظام سیاسی حاكم از حمایت مردمی برخوردار نخواهد بود.

وی گفت: بنابر این همه باید این محاصبه دشمن را بر هم زنیم كه نوعی بازدارنگی در برابر نظام های متخاصم خواهد بود.

دكتر ناصر دهقان در پایان درباره مطالبه مردم از مسئولان نیز گفت: با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب مردم وظیفه خودشان را در مشاركت در انتخابات انجام می دهند همانطور كه در دوره های گذشته متوسط حضور مردم در انتخابات های مختلف بالا بوده از آنجا به بعد وظیفه و مسئولیت به گردن منتخبین است كه نسبت به انجام مسئولیت ها و تعهداتی كه پذیرفتند متعهد باشند

این كارشناس سیاسی در پایان درباره وظیفه جریان های سیاسی هم گفت: چند نكته در بیانات رهبر انقلاب آشكاراست؛ آنچه با حفظ امنیت، منافع، وحدت و یكپارچگی ملی مربوط است بر منافع حزبی مقدم است و در زمان نیاز باید وحدت و یكچارچگی ملی را بر منافع شخصی ارجح بدانند همانطور كه در این 45 سال این رویه در پیش گرفته شده است.

گفتنی است برنامه «رویداد‌های هفته» به تهیه كنندگی ریحانه بیرامی و اجرای بتول نجفی و رضا فرخی، و هماهنگی بابك شكری، جمعه‌ها ساعت 14:30 به روی آنتن رادیو ایران می‌رود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع