خبرگزاری صبا خواننده «بانگ آزادی» داور«گلبانگ آزادی» است

محمد گلریز، خواننده بلند نام كشورمان، در گفت و گو با رادیو ایران در خصوص نخستین جشنواره «گلبانگ آزادی» بیان كرد: در جنگ فرهنگی و رسانه ای برگزاری چنین جشنواره هایی بسیار ارزشمند است.

1402/12/05
|
10:05
|

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی نخستین جشنواره ملی «سرود گلبانگ آزادی»، محمد گلریز خواننده سرود «این بانگ آزادی است» كه یكی از ماندگارترین سرودهایی است كه در روزهای ابتدای انقلاب خوانده شد، یكی از داوران این جشنواره است.
وی در گفت و گو با رادیو ایران مطرح كرد: همچنان بعد از گذشت 45 سال، هرروز، قبل از اخبار ساعت 14 رادیو، این سرود پخش می‌شود.
وی ادامه داد: سرود «این بانگ آزادی است» به سرود انقلاب معروف شد و در همان روزهای نخست پیشنهاد اینكه بخشی ازآن به‌عنوان سرود ملی انتخاب شود مطرح شد. ولی ازآنجایی كه نام امام خمینی (ره) دراین سرود بود ایشان خودشان ازاینكه این سرود به عنوان سرود ملی انتخاب شود مخالفت كردند. در حقیقت همه مضامین انقلاب در اشعار این سرود روایت شده است و تصویری مكتوب از آن روزها را فریاد می‌زند.
این هنرمند كشورمان تاكید كرد: جشنواره ملی «سرود گلبانگ آزادی» نام بسیار زیبا و ارزشمندی است و با اشاره به شدیدترین تبلیغات فرهنگی و هنری و رسانه ای برگزاری چنین جشنواره هایی را از طرف رسانه ملی مبارك دانست.
گلریز ادامه داد: مقام معظم رهبری نیز در دیدار با اقشار فرهیخته و شاعران بیان كردند؛ كه ما اكنون در جنگ فرهنگی و هنری و رسانه‌ای قرار داریم و با توجه به فرمایشات معظم له ایجاب میكند كه چنین جشنواره هایی برای نوجوانان و جوانان، آینده سازان ایران عزیز در طول سال و نه فقط در یك برهه از زمان برگزار شود.وی در پایان با تشكر از رادیو ایران برای برگزاری نخستین جشنواره «گلبانگ آزادی» مجددا تاكید كرد: این نام بسیار زیبا و ارزشمند است.
شایان ذكر است با توجه به استقبال از نخستین جشنواره ملی «سرود گلبانگ آزادی» این جشنواره تا 6 اسفند، همزمان با سالروز میلاد با سعادت حضرت مهدی(عج) تمدید شد و لازم است قبل از ارسال از طریق وب گاه نخستین جشنواره ملی سرود گلبانگ آزادی به آدرس kanoon.Irib.Ir ثبت نام صورت پذیرد.

دسترسی سریع