نگاهی به ترور ناجوانمردانه شهید بهشتی نژاد در «روزی كه پروانه شدیم»

برنامه «روزی كه پروانه شدیم» از شنبه تا پنج شنبه ساعت 14:50 از رادیو ایران پخش می شود.

1402/11/23
|
12:34
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، سیما پاتیمار تهیه كننده «روزی كه پروانه شدیم» دوشنبه 23 بهمن گفت: با توجه به هفته های ایرانی و این هفته سفر به استان اصفهان، در برنامه امروز مروری بر زندگی «شهید بهشتی نژاد» خواهیم داشت.

وی ادامه داد: بعد از خرداد سال 1360 گروهك تروریستی منافقین با جنایت‌های فراوان تضعیف روحیه مردم و از بین بردن شخصیت‌های پرنفوذ نظام را هدف خود قرار داد و در این مسیر دست به ترو‌های مختلفی زد. یكی از جنایات این گروهك تروریستی به‌شهادت رساندن حجت‌الاسلام و المسلمین «بهشتی‌نژاد» و فرزند برادر خردسال وی بود.

شهید حجت‌الاسلام و المسلمین «سید حسن بهشتی‌نژاد» سال 1324 دراصفهان به دنیا آمد و پس از گذراندن دوره دبیرستان، وارد علوم اسلامی و طلبگی شد و دروس ابتدایی را نزد پدرخود مرحوم حجت الاسلام و المسلمین سید مصطفی بهشتی‌نژاد و برخی از استادان اصفهان گذراند و سپس روانه قم شد.

پاتیمار افزود: «شهید بهشتی نژاد» در جریانات سیاسی پیش از انقلاب نقش پررنگی داشت و پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در سال 1359 با اصرار بعضی از علما و دوستانش به عنوان حاكم شرع در دادگاه انقلاب شیراز مشغول به فعالیت شد.

حجت الاسلام «بهشتی نژاد» همزمان با فعالیت در دادگاه شیراز، امام جمعه موقت اصفهان نیز بود و هنگامی كه كاندیدای مجلس شورای اسلامی شده بود در سوم مرداد 1360 شمسی مصادف با روز شهادت امام علی (ع)، در 21 رمضان سال 1400 قمری در خانه‏‌ و به همراه برادرزاده سه ساله‌اش به‌دست گروهك منافقین ترور شد و به شهادت رسید.

شایان ذكر است مستند «روزی كه پروانه شدیم» از شنبه تا پنج شنبه ساعت 14:50 از رادیو ایران پخش می شود.


تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع