به زیبایی یلدا در «شب شیرین»

«شب شیرین» با حضور هنرمندان مختلف كشورمان پنج شنبه 30 آذر، بعد از خبر ساعت 19:00 از رادیو ایران پخش می شود.

1402/09/30
|
09:00
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، «شب شیرین» با همكاری كانون «ایرانیاران» به گستره جغرافیای فرهنگی ایران زمین، شب یلدا را جشن رسانه ای می گیرد.

حسین معصومی تهیه كننده ویژه برنامه شب یلدا در معرفی این برنامه گفت: در گام نخست «شب شیرین» می كوشد تا از سرمایه انسانی «ایرانیاران» در تولید محتوای غنی در رابطه با كهن الگوی یلدا بهره مند شود و با پخش متنوع لهجه ها و آوازهای خوش آهنگ به بیان آداب و رسوم بلندترین شب سال بپردازد و «شب شیرینی» را برای همه ایرانیان رقم زند.

وی ادامه داد: در «شب شیرین» با پیشكسوتان رادیو به خاطره سازی و خاطره گویی خواهیم نشست. با «علیرضا جاوید نیا و داوود حیدری» مسافر لحظه های شاد این هم نشینی و «شب شیرین» خواهیم شد، «محسن رفیعی» برای شنوندگان از چرایی یلدا و آوازه ی بلندش خواهد گفت و شاهنامه خوانی را با بانو «شمسی فضل الهی» تجربه خواهیم كرد و «حسن همایی» برای همه شنوندگان رادیو ایران، فال حافظ می گیرد.

این تهیه كننده رادیویی تصریح كرد: در بخشی از برنامه به عنوان «نام ها و یادها»، به شب های یلدا در ایام دفاع مقدس و دل نوشته ها و نامه های آن دوران خواهیم پرداخت، در «انار شب یلدا» قطعات نمایشی طنز با حضور تورج نصر، اردشیر منظم، فاطمه نیرومند تقدیم می شود و در «به وقت نای و نوا» دكتر رضا مهدوی با اساتید حوزه موسیقی محلی، با محوریت آوازها و ترانه های شب های زمستانی گفت و گو می كند.

تهیه كننده «شب شیرین» از دیگر بخش های برنامه به «آتش عشق، یلدایی به رنگ سلامتی، یلدای كارآفرینی و یلدا سنتی صالحه» نام برد.

معصومی در پایان افزود: لازم به ذكر است به 5 اثر برتر ارسالی «ایرانیاران» هدیه ای تعلق می گیرد.

گفتنی است «شب شیرین» پنج شنبه 30 آذر، بعد از خبر ساعت 19:00به مدت 4 ساعت زنده و مستقیم از رادیو ایران موج اف ام ردیف 90 مگاهرتز و موج ای ام ردیف 558 كیلوهرتز پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع