شكل گیری باشگاه ضد تحریمی ها و آثار اقتصادی آن

برنامه «جهان سیاست» سه شنبه 14 آذر، با حضور دكتر محمدرضا فرقانی كارشناس سیاسی وزارت امور خارجی، پیرامون شكل گیری باشگاه ضد تحریمی ها و آثار اقتصادی آن گفت و گو می كند.

1402/09/14
|
14:18
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، برنامه «جهان سیاست» از شنبه تا چهارشنبه ساعت 15:30 مروری بر تازه ترین اخبار ایران و جهان دارد.

فاطمه ربانی تهیه كننده برنامه «جهان سیاست» بیان كرد: محمدباقر خرمشاد استاد تمام علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی اظهار داشته تشكیل باشگاه تحریمی ها یك قاعده عقلی است. كشورهای كه تحریم شده‌اند مانند روسیه، چین، كوبا، ایران، تركیه، سوریه و ... ظرفیت‌های بسیار بزرگی برای همكاری مشترك دارند.

وی بیان كرده است: اكنون شرایط جهان به گونه‌ای‌ است كه ایالات متحده آمریكا فقط ایران را تحریم نكرده؛ بلكه سایر قدرت‌های بزرگ مانند روسیه، چین و ... را هم تحریم كرده است و مسئله مزبور بیانگر این است كه جمهوری اسلامی در این قضیه تنها نیست و اگر بتوان كشورهای تحریمی را دور هم جمع كرد بدون شك می‌توان بصورت مشترك بسیاری از نیازها را تامین، كمبودها را جبران و از همه مهمتر تا حد زیادی هدف‌گذاری‌های تحریم‌كنندگان را نقش بر آب كرد.

این استاد دانشگاه گفت : همچنین با مرور مخاطراتی كه در 40 سال گذشته برای انقلاب اسلامی پدید آمده است؛ شاید به جرات بتوان گفت در اكثریت قریب به اتفاق چالش‌هایی كه بوجود آمد ایران شروع‌كننده نبوده است؛ اما به رهبری حضرت امام و مقام معظم رهبری این توان بوده كه بتوان تهدیدها را به فرصت تبدیل كرد و دشمن برای مهار فرصت‌های جدید ناشی از تحریم‌های خود مجبور شود راهبردها و تاكتیك‌های خود را عوض كند.

ربانی افزود: با توجه به اهمیت این موضوع در برنامه«جهان سیاست» سه شنبه 14 آذر با دكتر محمدرضا فرقانی كارشناس سیاست خارجی وزارت امور خارجی گفت و گو خواهیم كرد.

گفتنی است «جهان سیاست» از شنبه تا چهارشنبه ساعت 15:30 به تهیه كنندگی فاطمه ربانی و اجرای ناصر صالحی تقدیم مخاطبان رادیو ایران می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع