از سالروز تصویب قانون اساسی تا از سرگیری جنایات هولناك رژیم صهیونسیتی در غزه

برنامه «بحث روز» یكشنبه 12 آذر، در دو بخش ویژه سالروز تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و در بخش دیگر از سرگیری جنایات هولناك رژیم صهیونسیتی در غزه علیه كودكان و زنان با چراغ سبز آمریكا را بررسی می كند.

1402/09/12
|
09:00
|


برنامه «بحث روز » یكشنبه 12 آذر، در دو بخش ویژه سالروز تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و در بخش دیگر از سرگیری جنایات هولناك رژیم صهیونسیتی در غزه علیه كودكان و زنان با چراغ سبز آمریكا را بررسی می كند.

به گزارش شبكه رادیویی ایران، فاطمه ربانی تهیه كننده برنامه «بحث روز» بیان كرد: 12 آذر ماه به‌عنوان روز قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ایران ثبت شده است .در سال 1358 نخستین قانون اساسی نظام بر پایه پیوند دین و سیاست در جمهوری اسلامی به تصویب ملت ایران رسید.

وی ادامه داد: در تاریخ انقلاب‌های جهان هیچ انقلابی را نمی‌توان یافت كه به فاصله كمتر از دو ماه از پیروزی انقلاب و سقوط رژیم سابق، شكل نظام سیاسی جدید با همه‌پرسی ملت آن هم با رأی قاطع 2/ 98 درصدی رسمیت یابد.

ربانی افزود: از سوی دیگر در جریان از سرگیری جنایات هولناك رژیم صهیونیستی در غزه علیه كودكان و زنان پس از آتش بس آن هم با بمب های اهدایی سنگر شكن آمریكا به رژیم صهیونیستی سبب شد در برنامه «بحث روز» میزبان دكتر سید مرتضی موسوی نژاد عضو كمیسیون حقوقی و قضایی مجمع تشخیص مصلحت نظام، دكتر مهدی خطیب دماوندی پژوهشگر شورای نگهبان و حسن عظیم زاده خبرنگار صدا و سیما مستقر در لبنان شویم و به بررسی موضوعات مطرح شده بپردازیم.

گفتنی است «بحث روز» به تهیه كنندگی فاطمه ربانی و اجرای محمد رضا قربانی یكشنبه 12 آذر ساعت 12:40 از رادیو ایران پخش می شود

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع