«هفته های ایرانی» در راستای تحقق هویت محوری و عدالت گستری

«هفته های ایرانی» رادیو ایران از ابتدای فصل پاییز آغاز شده و هر هفته آن متعلق به یك استان سربلند ایران عزیز است.

1402/08/29
|
13:48
|

دكتر مهدی آذرمكان مدیر شبكه رادیویی ایران بیان كرد: وسعت جغرافیایی و تنوع فرهنگی در این كشور پهناور اقتضاء می كند ظرفیت های فراوان و منحصر به فرد هر خطّه با تمركز بیشتری به عموم مخاطبان معرفی شود. از این رو طرح «هفته های ایرانی» در رادیو ایران از ابتدای مهرماه آغاز به كار كرد.

مدیر رادیو ایران ادامه داد:با توجه به سند تحول سازمان صدا و سیما در دوره جدید ریاست این سازمان كه بر محوریت هویت محوری و عدالت گستری تأكید شده است، تصمیم گرفتیم كه از ابتدای فصل پائیز همزمان با تغییر كنداكتور رادیو ایران طرح ویژه «هفته های ایرانی» را در این شبكه اجرایی كنیم.

در این طرح تلاش شد براساس هویت محوری، (فرهنگ، آداب و رسوم و ظرفیت های فرهنگی و اجتماعی و حتی اقتصادی) هر استان را هر هفته به صورت ویژه در برنامه های گوناگون معرفی كنیم و بر اساس عدالت گستری تلاش شد، به همه استان ها و همه شهرستان ها، امكان ارائه و معرفی استان و شهر خود و ظرفیت های موجود در آن استان و شهرستان را در آنتن سراسری رادیو ایران فراهم كنیم.

مدیر رادیو ایران ادامه داد: در همین راستا از ماه ها قبل جلساتی با معاونت امور استان ها دكتر حسن عابدینی برگزار شد و مقدمات این طرح فراهم شد.

در طرح «هفته های ایرانی» از ابتدای هفته در برنامه های مختلف با رویكردهای مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و ورزشی به مسائل استان پرداخته می شود و همچنین دغدغه های مردم كه با ما در میان میگذارند مطرح می شود و از مسئولان استانی مسائل را پیگیری میكنیم، و روزهای پنج شنبه و جمعه با حضور در استان ضمن هم افزایی، برنامه مشترك 2 ساعته با صدای مركز استان به نام «زیر آسمان ایران» اجرا می شود. در كنار این برنامه های مشترك، یك كارگاه آموزشی هم برای ایرانیاران رادیو ایران به منظور تولید محتوای باكیفیت تر برگزار می شود.

آذر مكان تصریح كرد: بدین ترتیب هر هفته رادیو ایران اختصاص دارد به یك استان و آن استان می تواند به صورت كامل ظرفیت های خود را برای عموم مخاطبان سراسر كشور و حتی خارج از كشور به اشتراك بگذارد.

وی افزود: در این راستا تاكنون 8 استان كردستان، گلستان، اردبیل، ایلام ، مركزی، آذربایجان غربی، سمنان و خراسان رضوی از این ظرفیت بوجود آمده در رادیو ایران در راستای هویت محوری و عدالت گستری استفاده كرده اند.

دكتر مهدی آذر مكان، در پایان از حمایت و عنایت رئیس سازمان صدا و سیما دكتر حمیدجبلی، معاون صدا علی بخشی زاده و دكترحسن عابدینی معاون امور استان ها در اجرای طرح «هفته های ایرانی» تشكر و قدردانی كرد. همچنین از همكاری و توجه ویژه مدیران كل مراكز صدا و سیما، استان ها و معاونین صدای مراكز و همكاران رادیو ایران كه تاكنون موجب بهتر برگزار شدن این طرح شده اند قدردانی كرد.

دسترسی سریع