دریچه ای رو به دانش و اقتصاد

با توجه به تغییر جدول پخش شبكه رادیویی ایران، از 15 مهر برنامه های گروه دانش و اقتصاد این شبكه نیز تغییراتی داشت، به همین بهانه با مرضیه محمودی مدیر گروه دانش و اقتصاد گفت و گو كردیم.

1402/08/24
|
13:16
|

مدیر گروه دانش و اقتصاد رادیو ایران در ابتدا از تولید برنامه جدیدی با عنوان «دستور كار» در این گروه خبر داد و با اعلام این خبر افزود: «دستور كار» تنها برنامه ای است در رادیو ایران كه به صورت پرونده ای از شنبه تا چهارشنبه به واكاوی موضوعات مهم روز در حوزه های مختلف (اقتصادی) با حضور كارشناسان گوناگون می پردازد و هر هفته یك موضوع را در دستور كار خود قرار می دهد.

وی ادامه داد: با توجه به نیاز مخاطبان و جای خالی چنین برنامه ای در شبكه رادیویی ایران، «دستور كار» از شنبه تا چهارشنبه ساعت 19:10به تهیه كنندگی سیما پاتیمار و اجرای علی مروی و با حضور كارشناسان و صاحب نظران مختلف روانه آنتن رادیو ایران می شود.

وی از تغییر ساختار برنامه «رهاورد» هم خبر داد و گفت: برنامه «رهاورد» نیز با تغییر ساختار و ماموریت در قالب مستند با نام (مستند ایران) به بیان مسائل علمی می پردازد كه شركت های دانش بنیان موفق به حل آنها شده اند و موفقیت های این شركت ها در حوزه های مختلف علم و فناوری را تبیین می كند.این برنامه روزهای شنبه و سه شنبه به تهیه كنندگی مریم بانو فطرتی و راضیه حسینعلی ساعت 13:30 پخش می شود.

محمودی درباره برنامه قدیمی «نمودار» كه سال هاست به روی آنتن می رود گفت: اقتصاد بعد مهمی در زندگی است كه همه ابعاد را تحت تاثیر قرار می دهد و كارآفرینی و اشتغال به خصوص در حوزه جوانان و همچنین رونق تولید و اقتصاد مردمی، منجر به شرایط بهتر و پیشرفت در كشور می شود، «نمودار» به صورت مجله ای شامل چندین بخش است از جمله صفحه «نبض بازار» كه در مورد نوسانات قیمت ارز و دلارو سكه اطلاع رسانی می شود. صفحه «رویدادهای اقتصادی» كه تازه ترین رویدادهای اقتصادی روز جامعه را مطرح می كند و در خصوص مهم ترین این رویدادها با مسئولین گفت و گو می كند.
«پیگیری» بخش دیگری است كه با گزارش شروع می شود و مشكلات اقتصادی و دغدغه های مخاطبان را از مسولین پیگیری می كند و از ابتدای پاییز با شروع «هفته های ایرانی» در بخشی از «نمودار» هر روز با مسئولین استان های مختلف پیرامون دستاوردهای استان گفت و گو صورت می گیرد. «نمودار» به تهیه كنندگی راضیه حسینعلی و عاطفه بنایی اجرای مهرناز فقیهی و حامد نجم الهدی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 10:20 از رادیو ایران پخش می شود.

مدیر گروه دانش و اقتصاد رادیو ایران،در خصوص برنامه «ایران امروز» این گروه كه روزهای یكشنبه و سه شنبه نیز پخش می شود متذكر شد: ذات برنامه «ایران امروز» مطالبه گری و اطلاع رسانی است كه گروهای مختلف برنامه ساز این برنامه را تولید می كنند در گروه دانش و اقتصاد این برنامه با موضوعات اقتصادی و با حضور مسئولین و كارشناسان مختلف به تهیه كنندگی عاطفه بنایی، سیما پاتیمار و مریم بانو فطرتی ساعت 12:40 روانه آنتن می شود.

وی از همكاری عباس محبی بازیگر و صدا پیشه پیشكسوت رادیو ایران و داود حیدری از گویندگان توانمند و پیشكسوت رادیو ایران با برنامه «راهی به ابادی» خبر داد و گفت: این برنامه با تمركز بر طرح «هفته های ایرانی» به معرفی روستاهای استان هفته، ظرفیت های اقتصادی، جاذبه های گردشگری ،آداب و رسوم و صنایع دستی آن روستاها و تعامل با مخاطبان می پردازد و با پخش موسیقی های نواحی، فضای دلنشین روستا را برای مخاطبان رادیو ایران تداعی می كند. این برنامه به تهیه كنندگی امیرعلی جوادپور روزهای پنج شنبه و جمعه ساعت 12:40 از شبكه رادیویی ایران موج اف ام ردیف 90 مگاهرتز مو موج ای ام ردیف 558 كیلوهرتز پخش می شود.


تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع