برگی از جنس طلا

«روزی كه پروانه شدیم» از شنبه تا پنج شنبه ساعت 14:50 تقدیم می شود.

1402/08/21
|
15:12
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، «روزی كه پروانه شدیم» می كوشد خیانت ها و سیاهكاری های بی شمار كسانی كه خود را برگزیده ی خلق می دانستند اما بهترین و عزیزترین فرزندان میهن اسلامی را به رگبار بستند و به دامان غدارترین و خونریزترین دشمن ایران گریختند، را روایت كند.این برنامه روایت مظلومان و شهیدانی است كه آماج جنایات كور منافقین قرار گرفتند.

متین السادات فیروزی تهیه كننده این برنامه بیان كرد:
در روزی كه پروانه شدیم در راستا با طرح «هفته های ایرانی» با خانواده شهدای استان خراسان رضوی گفت و گو كردیم و یكشنبه 21 آبان، با خانواده و فرزندان شهید «محمدحسن ملازاده شاهرودی» گفت و گو خواهیم كرد.

وی ادامه داد: «شهید حاج محمد حسن ملا زاده شاهرودی» در سال 1324 در خانواده ای مذهبی در شهر مقدس مشهد به دنیا آمد .تحصیلات خود را تا ششم ابتدایی ادامه داد و خیلی زود با توجه به جو حاكم برآن زمان و روحیه خودش وارد بازار كار شده و با اندك سرمایه ای كه پدرش در اختیار وی گذاشته بود كار خود را از دستفروشی شروع و به مرور پیشرفت كرد، بطوری كه قبل از ازدواج با هزینه شخصی خودش توانست به حج واجب مشرف شود.

فیروزی افزود: «شهید ملازاده» در كنار كسب و كار وارد تشكیلات سیاسی مذهبی شده و فعالانه در راهپیمایی ها و سخنرانی های مراجع شركت می نمود و پس از پیروزی انقلاب همچنان به فعالیت های انقلابی خود ادامه داده و از حامیان انقلاب و اسلام در بازار بود و همین موضوع باعث شد منافقین كینه وی را به دل گرفته و در تاریخ 10/6/1360 یعنی دو روز پس از شهادت ِ شهیدان رجایی و باهنر در جلوی منزلش و در مقابل چشمان دو فرزند ِ معصومش به دست منافقین كور دل ترور شده وبه شهادت برسد.

متین السادات فیروزی در «روزی كه پروانه شدیم» یكشنبه 21 آبان، با خانواده و فرزندان این شهید والامقام گو كرده است. گفتنی است «روزی كه پروانه شدیم» از شنبه تا چهارشنبه ساعت 14:50 از رادیو ایران پخش می شود

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع