گلستان میزبان رادیو ایران می شود

«هفته های ایرانی» را یك شنبه 9 مهر ساعت 22:00 از «استان گلستان» روی موج رادیو ایران بشنوید.

1402/07/09
|
14:11
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، عبدالرسول جوادی بالاجاده مدیر روابط عمومی رادیو ایران عنوان كرد: برنامه «هفته های ایرانی» در دومین سفر استانی خود همزمان با «هفته وحدت» راهی «استان گلستان» می شود.

وی ادامه داد: «استان گلستان» از استان‌های شمالی ایران است. مركز این استان و پرجمعیت و بزرگترین شهرستان آن گرگان است، مردم این استان به زبا ن های تركمنی، مازندرانی، فارسی و تركی سخن می‌گویند. دو قوم بزرگ این استان را شمالی‌ها و تركمن‌ها تشكیل داده‌اند. مذهب اكثریت مردم این استان اهل سنت و اقلیت آن تشیع است.
گلستان علاوه بر مكان‌های تفریحی، جاهای دیدنی تاریخی بسیاری نیز دارد.«دیوار بزرگ گرگان، قبرستان خالد نبی، برج گنبد كاووس، كاخ‌موزه گرگان، كاخ آقا محمد خان قاجار و … »از مكان‌های تاریخی این استان محسوب می‌شوند.

جوادی در پایان افزود: «هفته های ایرانی» با هدف معرفی آیین های استان، جاذبه های اقتصادی و گردشگری، صنایع دستی و شرایط اقلیمی استان های مختلف هر هفته در یك استان از شبكه سراسری صدای جمهوری اسلامی ایران پخش می شود و این هفته از «استان گلستان» یكشنبه و سه شنبه ساعت 22:00 با همكاری صدا و سیمای مركز گلستان روانه آنتن رادیو ایران می شود

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع