دفاع از كودكان فلسطینی در «همبستگی استوار»

در تقویم جمهوری اسلامی ایران، نهم مهر به عنوان «روز همبستگی و همدردی با كودكان و نوجوانان فلسطینی» نامگذاری شده است، از همین رو رادیو ایران ویژه برنامه «همبستگی استوار» را تقدیم می كند.

1402/07/09
|
11:04
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، مریم هدیه لو تهیه كننده ویژه برنامه «همبستگی استوار» بیان كرد: سالروز شهادت نوجوان غیور فلسطینی،‌ محمد الدوره «روز همبستگی و همدردی با كودكان و نوجوانان فلسطینی» نامیده‌ شد تا یاد و خاطره این مردان كوچك دفاع از سرزمین‌های مقدس گرامی داشته شود.

وی ادامه داد: در هر جامعه‌ای كه تحت اشغال دشمن است همه افراد آن جامعه به نوعی تحت فشار و شكنجه هستند و در این میان زنان و كودكان رنج مضاعفی می‌برند. سرزمین فلسطین قریب یك قرن تحت اشغال دو نیروی انگلیسی و صهیونیستی است و كودكان فلسطینی در شرایط اشغال پا به دنیا نهاده اند و از همان آغاز نگاه اشغالگران به آن‌ها یك نگاه حذفی بوده است.

از همین رو ما در برنامه با حضور دكتر حسن هانی زاده كارشناس مسائل فلسطین به وضعیت حقوق كودكان و اهمیت مبارزه كودكان فلسطینی با رژیم صهیونیستی در آزاد سازی قدس خواهیم پرداخت.

گفتنی است «همبستگی استوار» به تهیه كنندگی مریم هدیه لو و اجرای بتول نجفی یكشنبه 9 مهر ساعت 22:45 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع