27 شاعر در باغ هنر شعر می خوانند

رادیو ایران، 27 شهریور؛ همزمان با روز شعر و ادب پارسی و روز بزرگداشت استاد شهریار در دو برنامه «باغ هنر» و «قرار شاعرانه» به این مناسبت می پردازد.

1402/06/27
|
12:01
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، روز بیست و هفتم شهریور ماه، سالروز درگذشت شهریار، شاعر ایرانی، با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز ملی شعر و ادب پارسی، نامیده شده است.

در فرهنگ ما، زندگی با شعر آغاز و با شعر بدرقه می شود. كودك در گاهواره، لالایی می شنود و از همان آغاز به شعر اُنس می گیرد و پس از مرگ نیز، آرایه مزارش، شعری است كه برایش می سرایند و چه بسا خود پیش از مرگ برای خویش شعری می سُراید. این آمیختگی ما با شعر و تأثیری كه شعر بر فرهنگ و روحیات و رفتار ما می گذارد، ضرورت پرداختن به آن و ضرورت پاسداری از حریم این عنصر اعجاز آفرین را بیشتر روشن می سازد.

از همین رو برنامه «باغ هنر» دوشنبه 27 شهریور، بمناسبت روز شعر و ادب صدای 27 شاعر معاصر را در برنامه پخش می كند.

وحید بیات تهیه كننده این هفته برنامه «باغ هنر» افزود: همچنین در تعامل با مخاطب پیرامون شعرای معاصر و خوانش شعر این شعرا دز ارتباط خواهیم بود. گفتنی است «باغ هنر» 27 شهریور به تهیه كنندگی وحید بیات و اجرای شهاب شهرزاد و سعید مبشری ساعت 16:00 پخش می شود.

سیده زهرا صالحی تهیه كننده برنامه «قرار شاعرانه» ضمن گرامیداشت روز شعر و ادب فارسی بیان كرد: به مناسبت سالروز در گذشت شهریار و روز شعر در برنامه اشعار این شاعر نام آور باز خوانی می شود.
گفتنی است «قرار شاعرانه» به تهیه كنندگی سیده زهرا صالحی و اجرای فاطمه آل عباس و فاطمه میناخانی و حسن همایی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 23:30 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع