حال و هوای مشهد مقدس در «خورشید نامه» می‌پیچد

تهیه كننده برنامه «خورشید نامه» گفت: رادیو ایران با ویژه برنامه «خورشید نامه» راهی حرم رضوی (ع) شده، تا انعكاس دهنده حال و هوای مشهد الرضا (ع) و زائرین آن برای جاماندگان باشد.

1402/06/23
|
18:19
|

عبدالله علایی تهیه كننده برنامه‌های معارفی رادیو ایران كه همراه با عوامل برنامه رادیویی «خورشید نامه» در مشهد مقدس مستقر است می‌گوید: ویژه برنامه «خورشید نامه» سراسرش عرض سلام و ارادت به محضر امام رئوف است، كه سعی داریم سفری به اعماق تاریخ اسلام داشته باشیم و حدیث شهادت و شهامت علوی در آیینه‌ی اقدامات مدبرانه‌ی امام رضا علیه السلام را بازخوانی كنیم. در این برنامه از نگاه زائران، ادب زیارت در ایام شهادت امام رضا علیه السلام به گفتگو گذاشته خواهد شد.

تهیه كننده برنامه رادیویی «خورشید نامه» با اشاره به فرق برنامه سازی در استودیو‌های رادیویی و در میدان روبروی مخاطب ادامه می‌دهد: وقتی به صورت میدانی در محل حاضر می‌شویم، خیلی حقیقی‌تر می‌توانیم حس را به مخاطبانمان ارائه بدهیم. چون دسترسی ما به زوار بیشتر است و فضای واقعی تری را می‌توانیم منتقل كنیم.

علایی با اشاره به سختی‌های این كار می‌گوید: تهیه برنامه‌های میدانی با سختی‌هایی همراه است؛ چه در رفت و آمد چه در اجرای برنامه. هدف رسانه‌ای مثل رادیو هم این است كه بهترین و با كیفیت‌ترین نوع برنامه را برای شنونده هایش تهیه كند؛ اینكه ما در حرم باشیم و بتوانیم بصورت چهره به چهره با زوار صحبت كنیم، تاثیرگذار است. چراكه خودمان فضای معنوی را درك كنیم، تا بتوانیم به درستی آن را منتقل كنیم. این‌ها از ویژگی‌های تهیه برنامه‌های میدانی است.

علایی ادامه می‌دهد: موضوع كلی برنامه «خورشید نامه» این است كه زیست مسلمانی چیست؟ چه مشخصاتی دارد؟ این مسئله زیر شاخه‌هایی در بحث اخلاق، كمك، یاری، تكریم و كرامت را دربر می‌گیرد و حالا با توجه به فضاسازی‌های به وجود آمده گزارش و صحبت‌های كارشناسی، گفتگو با زوار، مداحان اهل بیت و سخنران‌های داخل حرم را پخش می‌كند. این برنامه در 4 شب از حرم امام رضا (ع) ساعت 22 با گویندگی آرش احمدی پخش می‌شود.


دسترسی سریع