عشق به امام حسین (ع) ودیعه الهی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: كربلا همیشه با جان و دل همه محبان در آمیخته بوده است چند سالی است كه به بركت خون شهدا در روز اربعین امكانی برای گردهمایی میلیون ها نفر دوستدار امام حسین (ع) در كربلا فراهم شده است.

1402/06/15
|
16:32
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ویژه برنامه «چهل پرده اشك» درباره اهمیت راهپیمایی روز اربعین گفت: یاد و نام امام حسین (ع) در فرهنگ ایرانیان ریشه گسترده دارد، این فرهنگ عشقی است كه سینه به سینه از گذشته به امروز رسیده است

وی در ادامه با بیان اینكه معمولا برای موضوعات ناشناخته تبلیغات صورت می گیرد؛ افزود: نهضت عاشورا همیشه با جان و دل همه محبان در آمیخته بوده است چند سالی است كه به بركت خون شهدا در روز اربعین امكانی برای گردهمایی میلیون ها نفر دوستدار امام حسین (ع) در كربلا فراهم شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عشق به امام حسین (ع) را ودیعه الهی دانست و گفت: عشق به امام حسین (ع) از كودكی در درونمان نهادینه شده است و این عشق همچنان ادامه خواهد داشت.

اسماعیلی یادآور شد: امروز و در روز اربعین دوستداران حضرت از شبه قاره، آسیای دور و میانه ، اروپا، آمریكا و آفریقا در كربلای معلی گرد هم جمع آمده اند و انسجام جامعه اسلامی را به نمایش گذاشته اند.

دسترسی سریع