مشاعره عاشورایی در «دیباج»

برنامه مشاعره «دیباج» با تمركز بر اشعار ویژه عاشورا و شهادت امام حسین(ع) از رادیو ایران پخش می‌شود.

1402/04/28
|
11:30
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، زینب برومند تهیه كننده برنامه «دیباج» بیان كرد: شعر آیینی در ادبیات ایران دارای جایگاه و پیشینه‌ای كهن است و شاعران برجسته‌ای در طول تاریخ به این سبك و سیاق، آثار درخشانی از خود به یادگار گذاشته‌اند.

وی ادامه داد: از دیگر سو، مشاعره به عنوان یكی ازهنرهای ادبی ایران زمین، از دیرباز در بین ایرانیان مرسوم بوده و به مناسبت‌ها و موضوعات مختلف، جلسات مشاعره با حضور شاعران و شعردوستان برگزار می‌شده است.

برومند افزود: بر این اساس و با تكیه بر شعر آیینی و سنت مشاعره، مسابقه مشاعره «دیباج» با محوریت عاشورا و امام حسین(ع) برگزار می شود و در هر برنامه سه شركت كننده سه چالش مشاعره خواهند داشت
چالش اول مشاعره سنتی سرعتی، چالش دوم مشاعره مشروط و چالش سوم مشاعره موضوعی كه توسط هادی رمضانخانی داور برنامه داوری می شود.

این تهیه كننده رادیویی در پایان افزود: از هر برنامه یك نفر برگزیده خواهد شد كه در ایام اربعین در مشاعره آیینی و فینال دیباج به رقابت با یكدیگر می پردازند. گفتنی است «دیباج» به تهیه كنندگی زینب برومند و اجرای فاطمه میناخانی از چهارشنبه 28 تیر همزمان با آغاز محرم ساعت 17:10 از رادیو ایران پخش می شود

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع