معرفی ویژه برنامه های رادیو ایران در ایام محرم

رادیو ایران به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم و ایام عزاداری سالار شهیدان اباعبدالله(ع) ویژه برنامه های متعددی را تدارك دیده است كه تقدیم مخاطبان می شود.

1402/04/27
|
12:20
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، در دهه اول محرم ویژه برنامه های مختلفی از این شبكه رادیویی به شرح زیر تقدیم می شود:

«روایت رهایی» روز شمار وقایع محرم و صفر سال 61 هجری قمری كه همزمان با دهه اول محرم (28 تیر) ساعت4:45 به تهیه كنندگی حسین معصومی به روی آنتن می رود.

«دیباج» مشاعره عاشورایی است كه از 28 تیرماه به تهیه كنندگی زینب برومند و اجرای فاطمه میناخانی ساعت 17:10 تقدیم علاقه مندان می شود.

«یك دو صدا» فصل سیزدهم این برنامه رادیویی با توجه به فرا رسیدن ایام عزاداری سالار شهیدان با محوریت شهادت سید و سالار شهیدان از چهارشنبه 28 تیر، به تهیه كنندگی ساجد قدوسیان ساعت 17:30 روانه آنتن می شود.

«تعزیت خورشید» ویژه برنامه دیگری است كه با رویكرد روایت خوانی در مدح امام حسین وعزاداری امام حسین(ع) از چهارشنبه 28 تیر به تهیه كنندگی شیرین بغدادی ساعت 22:00 پخش می شود.

مسابقه پیامكی «نوبت به نوبت» با رویكرد فرهنگی و سرگرمی پنج شنبه 29 تیر، به تهیه كنندگی زینب برومند و اجرای مهرناز فقیهی ساعت 9:00 پخش می شود.

«شش ماهه بلند بالا» ویژه شیرخوارگان حسینی است، كه به رسم هر ساله در اولین جمعه محرم همزمان با 30 تیر ساعت 9:00 به تهیه كنندگی حسین معصومی پخش می‌شود.

«عشق است و آتش و خون» با نگاه به قیام عاشورا از 2 تا 8 مرداد، به تهیه كنندگی حسین معصومی و اجرای حامد نجم الهدی و مهرناز فقهی و با حضور حجت الاسلام علی آقابابا، بعد از خبر ساعت 18:00 تقدیم مخاطبان رادیو ایران می شود

«باغ ارغوان» از 3 تا 8 مرداد ، نواها و آیین های مناسبتی را با اجرای مریم نشیبا و تهیه كنندگی ندا حاجی اسماعیلی ساعت 15:00 پخش می‌كند.

«حسینیه ایران» با رویكرد هر خانه یك حسینیه برای سرور و سالار شهیدان از 4 مرداد، مراسم عزاداری حسینیه های مختلف را به تهیه كنندگی حسین معصومی ساعت 21:35 پخش می شود.

«مشاعره عاشورایی» در روز تاسوعا و عاشور ا(5 و 6) مرداد ساعت 5:30 به روی آنتن می رود.

«پرده پرده اشك» در روز تاسوعای حسینی 5 مرداد، با موضوع سبك زندگی حسینی ساعت 6:05 پخش می شود.

«نوای عشق» پخش مداحی و ذكر اهل بیت(ع) برای روز تاسوعاست كه ساعت 7:10 تقدیم عزاداران سالار شهیدان می شود.

«روایت سرخ» پژوهشی در تاریخ عاشوراست كه 5 مرداد، همزمان با روز تاسوعا ساعت 7:35 پخش می شود.

«در حوال عطش» در روز تاسوعا و عاشورای حسینی با موضوع شناخت و درك وفاداری حضرت عباس(ع) ساعت 8:40 پخش می شود.

«اینجا كربلاست» ویژه تاسوعا و عاشورای حسینی كه به تهیه كنندگی حسین معصومی ساعت 9:30 پخش می‌شود.
«جام جم» محفلی برای شعر عاشورایی و شام غریبان امام حسین(ع) است كه جمعه 6 مرداد به تهیه كنندگی سیده زهرا صالحی و اجرای حسن همایی ساعت 23:00 تقدیم عزاداران می شود.

رادیو ایران پیشاپیش شهادت اباعبدالله الحسین(ع) را تسلیت می گوید

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع