گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر در رادیو ایران

رادیو ایران با پخش برنامه های مختلف یاد و خاطره سالروز فتح خرمشهر را گرامی می دارد.

1402/03/02
|
19:12
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، یدالله گودرزی مدیر گروه فرهنگ و تمدن بیان كرد: خرمشهر، نماد و نشان ایستادگی و جانبازی دلیرمردان و شیرزنان، اسطوره شجاعت و دلاوری و سند افتخار ملتی است كه برای دفاع از آبرو و ناموس خود، از جوانان برومند خویش گذشتند تا بر دروازه خونین شهر، تا همیشه، حجله فتح و ظفر را آذین كنند.

گودرزی ادامه داد: به مناسبت گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر و همچنین روز دزفول، برنامه سازان «باغ هنر» و «پلاك هشت» از گروه فرهنگ و تمدن از استان خوزستان این دو برنامه را به روی آنتن می برند.
مدیر گروه فرهنگ و تمدن رادیو ایران اعلام كرد: «باغ هنر» دوم و سوم خرداد به تهیه كنندگی وحید بیات و اجرای شهاب شهرزاد از اهواز و «پلاك هشت» به تهیه كنندگی وحید بیات و اجرای حسن همایی سوم و چهارم خرداد از اهواز و دزفول تقدیم مخاطبان می شود.

علاوه بر این دو برنامه، رادیو ایران با برنامه های دیگری، فتح خرمشهر در عملیات بزرگ بیت المقدس و روز مقاومت و ایثار را گرامی می دارد.

ویژه برنامه «حماسه فتح» دوم خرداد به تهیه كنندگی ریحانه بیرامی و اجرای زهرا تقی ملا با مرور دلاوری های جوانان خرمشهر ساعت 22:30 پخش می شود.

«راه شب» چهارشنبه بامداد نیز با موضوع تصور و خیال از سوم خرداد سال 61 به تهیه كنندگی حسین عارفی و اجرای حمیدرضا رضایی 00:30 روانه آنتن می شود.

برنامه «سلام صبح بخیر» نیز با نگاه به سالروز فتح خرمشهر به تهیه كنندگی زهرا قائدی و اجرای حامد نجم الهدی ساعت 6:15 تقدیم مخاطبان می شود.

«جهان سیاست» چهارشنبه سوم خرداد نیز در بخش مستند به بررسی عملیات بیت المقدس و فتح خرمشهر می پردازد. «جهان سیاست» به تهیه كنندگی فریدون ماهر و اجرای اعظم لك ساعت 15:30 به روی آنتن میرود.

«ایرانشهر» سوم خرداد هم با توجه به مناسبت این روز با عنوان یك روز به یاد ماندنی به تهیه كنندگی حسین معصومی ساعت 18:00 پخش می شود و حماسه های ماندگار مردم قهرمان و روز مقاومت و ایثار را گرامی می دارد.

و «خیابان ایران» كه برنامه ای در حوزه دفاع مقدس است و پنج شنبه ها به تهیه كنندگی كیاناز كاوه به روی آنتن می رود این هفته پنج شنبه 4 خرداد با موضوع خرمشهر قصیده ای برای همه با اجرای امیر محمد صمصامی ساعت 21:30 از رادیو ایران موج اف ام ردیف 90 مگاهرتز و موج ای ام ردیف 558 كیلو هرتز پخش می شود

تنظیم كننده:سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع