در شرایط فعلی تشكیل سازمان بازرگانی یك نیاز ضروری است

رییس كمیسیون مالیات، كار و تامین اجتماعی اتاق ایران گفت: در بحث ادغام و كوچك سازی دولت هیچ نیروی اضافه نمی شود و سازمان جدیدی نیز تشكیل نخواهد شد.

1401/11/09
|
15:21
|

در راستای مدیریت و نظارت منسجم‌تر بر بخش‌های مختلف بازار؛ دولت لایحه ای را برای تشكیل سازمان بازرگانی تهیه كرده است.

طبق این طرح، مجموعه بازرگانی و تنظیم بازار، از وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت جهاد كشاورزی و مابقی دستگاه‌ها جدا می شود و به صورت مجزا در سازمان بازرگانی تحت نظر نهاد ریاست جمهوری فعالیت می كند.

به گزارش شبكه رادیویی ایران، «محمود تولایی» رییس كمیسیون مالیات، كار و تامین اجتماعی اتاق ایران در برنامه «ایران امروز» درباره اهمیت این لایحه گفت: از آنجا كه تجارت خارجی و مدیریت تجارت داخلی، امروز جزو مدیریت های سخت حاكمیتی محسوب می شود، تشكیل سازمان بازرگانی به صورت مستقل یك نیاز ضروری است.

وی در ادامه با بیان اینكه از جزئیات این لایحه اطلاعات چندانی منتشر نشده است؛ گفت: بعید است مطالب جدید به این لایحه افزوده گردد؛ محتویات همان اصولی است كه در وزارت بازرگانی پیشین آمده است.

رییس كمیسیون مالیات، كار و تامین اجتماعی اتاق ایران در بخش دیگر صحبت هایش خاطر نشان كرد: در بحث ادغام و كوچك سازی دولت هیچ نیروی اضافه نمی شود و سازمان جدیدی نیز تشكیل نخواهد شد؛ اگر خلاف این قرار باشد من نیز با آن مخالف هستم.

برنامه «ایران امروز» شنبه تا سه شنبه هر هفته ساعت 12:40 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع