فارس مروری بر كارنامه زنده یاد محمدرضا لطفی در «عندلیب»

برنامه موسیقایی «عندلیب» جمعه هفتم بهمن ماه مروری بر كارنامه زنده یاد محمدرضا لطفی خواهد داشت.

1401/11/08
|
15:17
|

به گزارش خبرگزاری فارس، برنامه موسیقایی «عندلیب» جمعه هفتم بهمن ماه مروری بر كارنامه زنده یاد محمدرضا لطفی ردیف‌دان، موسیقی‌دان، آهنگساز، نوازنده برجسته تار و سه‌تار و كمانچه و همچنین پژوهشگر و مدرس موسیقی سنتی ایرانی دارد.

سعید مبشری تهیه كننده برنامه «عندلیب» بیان كرد: از زمان‌های دور آموزش سینه به سینه یكی از مهم ترین راه های انتقال دانش و هنر موسیقی ایران از اساتید و هنرمندان بزرگ به نسل‌های بعد بوده است و گرچه از دهه‌های سی و چهل كم كم آموزش موسیقی به روش‌های مدرن هم در كشور ما باب شد اما همچنان اساتید بزرگی از روش قدما برای آموزش موسیقی استفاده كرده و می‌كنند.

وی افزود: در میان بزرگان موسیقی این سرزمین محمدرضا لطفی یكی از تاثیرگذارترین موسیقیدان‌های متاخر بوده است كه به روش قدما موسیقی را فراگرفت و به همین شیوه شاگردان بسیاری را تربیت كرد كه جامعه موسیقی كشور ما از حضور و هنرشان بهرمند است. استاد لطفی از چهره‌های تأثیرگذار موسیقی ایرانی بود و با خلق آثاری چون «ایران ای سرای امید»، «كاروان شهید»، «برادر بی‌قراره» و «عشق داند» به میان توده مردم راه یافت.

مبشری در پایان یادآور شد: در «عندلیب» این هفته به شخصیت، آثار و روشی كه محمدرضا لطفی در طول عمر پر بار هنری اش از خود به جا گذاشته، خواهیم پرداخت و آثاری شنیدنی نیز تقدیم همراهان این برنامه می‌شود.

«عندلیب» ویژه برنامه موسیقایی رادیو ایران به تهیه كنندگی و نویسندگی سعید مبشری و گویندگی داود حیدری و كارشناسی علیرضا امینی جمعه ساعت 22 از رادیو ایران پخش می‌شود.

دسترسی سریع