گرامیداشت سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) در رادیو ایران

رادیو ایران با برنامه های «صبح جمعه با شما»، «به افق نور»، «فرهنگ مردم» و «عندلیب» سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) را گرامی می دارد.

1401/04/09
|
20:00
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، اول ذیحجه، سالروز ازدواج فرخنده حضرت فاطمه (س) و حضرت علی (ع) به عنوان روز ازدواج نامگذاری شده است
ازدواج حضرت علی(ع) با حضرت فاطمه(س) به فرمان خداوند، از امتیازاتی است كه رسول اكرم(ص) بر آن مباهات می‌كرد. در این پیوند پر میمنت، فرشتگان آسمان در سرور و شادمانی و بهشتیان به زینت و زیور آراسته شده بودند.
از همین رو برنامه «صبح جمعه با شما» جمعه 10 تیر ماه با موضوع ازدواج ، به تهیه كنندگی ساجد قدوسیان و با اجرای نسیم رفیعی ساعت 9:00پخش می شود.
برنامه «به افق نور» نیز روز جمعه 10 تیر با حضور حجت الاسلام قادری از معیارهای ازدواج مناسب می گوید.
«به افق نور» به تهیه كنندگی عبدالله علایی و با اجرای حسن همایی جمعه ساعت 11:35 پخش می شود.
«فرهنگ مردم» برنامه دیگری است كه از آیین و مراسم زیبای ازدواج در بلوچستان می گوید.
زهرا فقیه میرزایی تهیه كنننده برنامه «فرهنگ مردم» گفت: این مراسم و آیین زیبا در چند روز در سیستان و بلوچستان برگزار می شود و خوشبختانه بلوچ‌های عزیزهمچنان این رسم شیرین خود را حفظ كرده‌اند.
علاقه مندان می‌توانند برنامه «فرهنگ مردم»را به تهیه كنندگی زهرا فقیه میرزایی، با اجرای شمسی فضل اللهی و محمدمحسن رفیعی، صدا برداری سمانه محمودیان و به قلم زینت صالح پور و سهیلا خدادادی جمعه‌ها ساعت 21:30 از رادیو ایران بشنوند.
و «عندلیب» نیز جمعه 10 تیر ماه مروری بر موسیقی هایی كه اقوام ایرانی در عروسی و مراسم مربوط به آن استفاده می كنند، خواهد داشت.
گفتنی است «عندلیب» به تهیه كنندگی و نویسندگی سعید مبشری، گویندگی داود حیدری و كارشناسی علیرضا امینی ،جمعه ها ساعت 22:00 و تكرار آن یكشنبه ساعت 23:00 تقدیم شنوندگان رادیو ایران می شود.
تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع