حقوق بشر امریكایی زیر ذره بین رادیو ایران

رادیو ایران از ششم تا دوازدهم تیر ماه، همزمان با هفته حقوق بشر آمریكایی در برنامه های مختلف این شبكه رادیویی به این موضوع می پردازد

1401/04/06
|
12:08
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، حقوق بشر از حقوق اولیه انسانی است كه هر زمان نامی از آن برده می شود، امریكا اولین مدعی است.
این در حالی است كه كارشناسان به اتفاق معتقدند، این كشور در عین مدعی بودن، بزرگترین نقض كننده حقوق بشر نیز هست.
وضع تحریم‌های اقتصادی علیه كشورهای مختلف از جمله ایران از سوی ایالات متحده امریكا اهرم فشاری است كه كاملاً مغایر با اصول حقوق بشر است.
از همین رو رادیو ایران همزمان با هفته حقوق بشر آمریكایی (ششم تا دوازدهم تیر ماه، ) در برنامه های «سلام صبح بخیر»، «پلاك هشت»،«جهان سیاست»، «رویای آندلس» و «رویدادهای هفته» در بخش های مختلف به این موضوع می پردازد.
شایان ذكر است در روز 12 تیر ویژه برنامه «مدال» به مناسبت حمله ددمنشانه ناوگان آمریكای جنایتكار به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران و روز افشای حقوق بشر آمریكایی از رادیو ایران پخش می شود.
گفتنی است «مدال» با حضور دكتر ساعی استاد حقوق بین الملل، و باز پخش صداهای آرشیوی از خلبانان ایرباس، بازماندگان حادثه و مسئولین وقت ایران و آمریكا ،به تهیه كنندگی مریم هدیه لو ،نویسندگی احمد یوسفی مقدم و گویندگی اعظم لك یكشنبه 12 تیرماه بعد از خبر ساعت 17:00 از رادیو ایران پخش می شود

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع