پدر علم سم‌شناسی ایران مهمان «نگین» رادیو ایران

رادیو ایران در برنامه ی «نگین» به معرفی آثار نخبگان، برجستگان و دانشمندان ایرانی می پردازد.

1401/03/18
|
13:01
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، این شبكه رادیویی در ادامه فعالیت های فرهنگی و رسانه ای خود در برنامه «نگین» به معرفی آثار نخبگان، برجستگان و دانشمندان ایرانی می پردازد.
عبدالله علایی تهیه كننده برنامه «نگین» بیان كرد: در راستای معرفی نام آوران ایران زمین در این برنامه به صورت مستند، زندگی افراد شاخص را واكاوی می شود.
وی ادامه داد: این برنامه به جایگاه نخبگان و مفاخر ایران در حوزه های علمی ، دینی، فلسفی، هنری، محیط زیست و ... اختصاص دارد و باهمكاری بنیاد ملی نخبگان تولید می شود.
علایی بیان كرد: در برنامه چهارشنبه 18 خرداد، از دكتر مهدی بلالی مود؛ پدر علم سم‌شناسی ایران خواهیم گفت.
وی ادامه داد: دكتر مهدی بلالی مود، متولد 15 شهریور 1321 خورشیدی به «پدر سم‌شناسی ایران» معروف است و از جمله متخصصان بنام و مشاهیر ماندگار خطه خراسان جنوبی به شمار می‌رود كه در جریان جنگ تحمیلی و با وجود سكونت در اسكاتلند به جهت كمك به هموطنان خود در بمباران رژیم بعث عراق، به همراه همسرش به كشور بازگشت و از آن زمان خدمات فراوانی در حوزه سم‌شناسی و كمك به جانبازان شیمیایی انجام داد.

گفتنی است برنامه «نگین» به تهیه كنندگی عبدالله علایی و به قلم دكتر محسن شاه رضایی و با اجرای حسن همایی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 14:55از رادیو ایران پخش می شود
تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع